DOĞUM GÜNLERİMİZ

İLK DOĞUM GÜNÜMÜZ

Koca bir yıl geçmiş ve tarih 17 temmuz 2012 olmuştu.Artık kızım aylık durumundan 1 yaşa terfi ediyordu.İlklerin önemi ilk doğum günümüze fazlasıyla yansımıştı.Zaten ben Balca doğduktan sonra öğretmenliği bırakırsam organizasyon işine girebileceğimi anladım:)Nasıl zevk alıyorum o nasıl olacak nasıl süslenecek,tabii bir de kendi elimden gelse:)Ama olsun araştırıp hepsini birleştirmek düşünmekte bir yetenek demi:)Evet hazırlıklara bir iki ay önceden başladım.Önce Balca’nın herkesle fotosu olan ve benim sesimden herkesle ilgili düşüncelerini anlattığı bir slayt hazırladım .(bunu hazırlarken insana kendi sesini dinlemenin ne kadar tuhaf geldiğini fark ettim).Slayt herkesin en çok beğendiği şey oldu, gerçi baya bir ağlattık ama yine de hoş oldu.

Sonra konsept belirlemek gerekiyordu ve benim kızım bize baya bir uğurlu geldiği için konseptimiz uğur böceği oldu.Bu doğrultuda süslüpüslü şeker(Elif canbolat) sayesinde konsepte uygun hediyeliklerimiz hazırlandı.Hediyelerimiz nelerdi.Ben doğumumda kızımın adı Balca olduğu için bal dolu kavanozlar dağıtmıştım.Mevlütümüzde de bala ilave Balca’nın adının işli olduğu havluları verdik.Diş buğdayında da diş şeklinde mumlardan verdik.Böyle olunca değişik birşey olsun istedim ve sonunda uğur böceği şeklindeki notluklara karar verdim .Notluklarda badem şekeri, kızımın resmi ve arkasında Uğur böceğimiz Balca 1 yaşında yazılı kağıt vardı.

Sonrasında bu uğur böceklerimizi vereceğimizi poşetlere karar verdik.Onlarda kızımla birlikte giydiğimiz tütülerimize uyumlu oldu ve yine üstünde Balca’nın fotosu vardı.
Ayrıca Balca 1 yaşında yazılı su şişelerimiz ve ıslak mendillerimiz de konuklarımıza vereceğimiz hediyelerimizdendi.

Geceye espri katması için ve yine konuklarımıza vermek için Gülce bebek ürünlerinin hazırladığı üstünde Balca’nın resimlerinin olduğu şapkalarda masalarımızı süsledi ve sağ olsun misafirlerimizde şapkalarıyla çok güzel pozlar verdiler.
Doğum günü olurda pastasız olur mu? Bu konuda içim çok rahattı çünkü diş buğdayında da pastamızı yapan tatlı hayat pasta kurabiye (Gamze Ateş) yine tam istediğim gibi hem lezzetli hem görüntüsü güzel cupcake ,kurabiye ve pastalarla gecemizin en tatlı kısmı olmuştu.Pastamız kesilirken parti dünyasına hazırlattığım Balca’nın resmi basılı olan konfetilerde güzel göründü.

Tabii bayanlar için en önemli sorun özel günlerde ne giyeceğim olur  ama ben artık rahatım Balca’ya uyum sağlıyorum.Kızım tütü giyince bende tütü giydim.Aslında çok kararsızdım ama sonra bir daha ne zaman giyeceğim amaç Balca için hazırlanmak kendinde tütülen dedim ve Özge’cim nam-ı değer tütü perimiz kızımla beni de süsledi.Babamızı da unutmadık.Onu da kız babası olarak pembe beyaz giydirdik ve tişörtüne de kızımızın fotosunu  işleterek babasının birtanesi yazdırdım.
Şimdi misafirlerimizin duygularını ilerde Balca’ya aktaracak birşeyler bulmaktaydı sıra.Doğumum da anı defteri tutturduğum için değişik birşey yapmalıydım. Bir arkadaşımın nikahında gelinle damadın fotoğrafı  üzerine gelen konuklar imza atmıştı .Bende bundan esinlenerek Balca’nın fotosu üzerine yazı yazdırmaya karar verdim.Fotonun arkasına suntalem yaptırdım ve resim öğretmenimizden ödünç aldığım şövaleye de fotoyu yerleştirip girişte konuklarımızı o şekilde karşıladım.

Ve sıra mekan süslemesindeydi ..Bu konuda da Yağmur Bebek(Zeynep hanım) bize yardım etti.Balonlar,afişlerle mekanı süsleyip tatlı masamızı ve hediye masamızı hazırladılar sadece hazırlıkları değil ve samimiyetleriyle de gecemize renk kattılar.

Artık herşey hazırdı Minik prensesimin de babasının kucağında gelmesiyle parti başladı:)Aslında 1. doğum günü daha çok anne baba için önemli çünkü Balca’nın bu kadar hazırlık arasında aklında kalan tek şey balonlar oldu:)Ama yine de ilerde izlediğinde hoşuna gideceğini düşünüyorum ve böyle etkinlikleri bütün sevdiklerimi bir araya getirdiği için ayrıca seviyorum.Ne de olsa herşey sevdiklerimizle güzel.Nice doğum günlerini yine böyle kalabalıkla ve neşe ile kutlarız umarım.İYİKİ DOĞDUN BALDAN TATLIM…

 

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 YORUM

  • Yanıtla süslü püslü 23 Eylül 2012 at 10:16

    Süslü püslü şeker olarak balcaya ömür boyu mutluluklar diliyoruzz :)) sağlık ve mutluluklar dolu ömür diliyorum 🙂 yüzündeki gülücükler hiç solmasınn 🙂
    sevgiler
    elif canbolat

  • YANITLA