AKTİVİTELER, DUYUSAL HAVUZ, MONTESSORİ

YILBAŞI AKTİVİTELERİMİZ

Yeni yıl coşkusunu 2 hafta önceden yılbaşı ağacımızı süsleyerek yaşamaya başlamıştık.Ağaca zevkle bakan Balca’ya biraz günün anlam ve önemini anlatabilmek amacıyla yeni yıl etkinlikleri yaptım.

İlk etkinliğimiz yeni yıl süsleriyle dolu duyusal havuzumuzdu.Balca baya bir ilgilendi bu havuzla ve etkinlik sonunda birazdan sahne alacakmış gibi her yeri sim içindeydi.Süsleri fazla simli seçmişim galiba:)Sonra havuzumuzu boşaltıp içindekileri ağacımıza transfer ettik.

2. etkinliğimiz Dilşat ve Ayaz dan görüp beğenerek yaptığımız, yıldızlarla ,elişi kağıdıyla kapladığımız (daha doğrusu öğrencilerimin kapladığı) ağacı süslemek oldu.Tabii Balca bu !durur mu.O yıldızları ağaçtan çıkarıp yerlere,üstüne yapıştırmaya başladı ama artık yıldız şeklini öğrendi.Etkinliğimizi panomuza astık ve yıldızlar nerde dediğimde hemen Balca gidip gösteriyor.

 

 

3. ve son etkinliğimiz en olaylı olanı:)çünkü biraz yaşına ve tavrına uygun olmadı galiba.Klasik pamukla noel baba yapma etkinliğinde Balca uhulu yerlere pamuk yerine kendi ellerini yapıştırınca etkinlik el yıkama ve ne yapıyorsun annecim sözleriyle sonlandı.Ama sonra mama sandalyesinde  bitirdik çalışmamızı ve o da panoda yerini aldı.Noel baba nerde Balca, hemen eller panoya:)Gerçi hoş insanlarımızda bir noel baba düşmanlığı söz konusu ama bizim evde pek seviliyor kendileri.Bence her zaman ki gibi bazı şeyler birbirine karıştırılıyor.Kilise ziyareti ile Hristiyan olunmuyorsa ,noel baba süsleriyle de papa olunmuyor da neyse….

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

YANITLA