AYLIK GELİŞİM

20 AYLIĞIZ

20 . ayımızla baharı karşıladık.Gezmelerimizin arttığı ,havaların arada bir bahardan kalma, arada bir kışa döndüğü günlerle geçirdik bu ayı..

Balca için pembe bir aydı.Bütün pembeleri gösterip hep pembe giyinmek isteyen tam bir kız çocuğu oldu.Bakalım diğer renkleri de söylemeyi öğrenince pembe aşkı bitecek diye umuyorum..

Artık bol bol şarkı  ve tekerleme söyleyen bir minik var evde.Sinirlenince Allah allah diyip postayı koyup arkasına bakmadan olay yerinde uzaklaşan bir cadı da var aynı zamanda.Ama ayın en önemli etkinliği davul çalmamız.Önceden de davulumuz vardı fakat bu ay içinde yaptığımız Şirince gezisi(ki bu ayın en güzel gezisi idi Özlem teyzoşumuz,Işık halamız ve Oktay dedemiz ile) sırasında da davul alınca bu davulla bir coştu Balca .Çalmaktan hoşlandığı şarkı ise tin tin tini mini hanım :))

Ev işlerinden favorisi ise yeni aldığımız çamaşır seti sayesinde ütü yapmak.Evde bulduğu ne varsa ütü masasına götürüp gerekli bakımı yapıyor.Diğer bir sevdiği iş ise bebeklerinin altını açmak ama bunu yaparken bütün mendil kutusunu boşalttığı için anneden bir çok ikaz almışlığı var.Tabii bu alt açma sırasında aynen anne ve anane taklit edilmekte:)

Kelime sayısı artmakta ,merdivene kendi başına inip çıkabilmekte yani bizim tini mini hanım hızla büyümekte:)

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

YANITLA