AKTİVİTELER

STICKLERLE PUZZLE

Başlık içinde türkçe bir söz barındırmıyor ama çubuklarla yapboz desem daha garip olacaktı..Zaten o çubukları anlatıp bulana kadar magnumun kulaklarını epey çınlattım.Her ıvır zıvır satan dükkana magnum çubuklarından ama doktorların kullandığından istiyorum desem de sonunda medikal ürünler satan bir yerde Ayla teyzemiz buldu stickleri.Hazır seminer dönemine girmişken okulda da bir aktivite grubu kurup miniklere baya etkinlik hazırladık.Bu etkinliği yapmak isteyenler http://www.earlylearningactivities.com/PDF/bcsp.pdf adresinden çıktı alabilirler.Çıktıyı aldıktan sonra resimi çubukların boyutunda eşit şekillerde kesiyoruz ve daha sonra çubuklara kestiğimiz parçaları yapıştırıyoruz.En son kısım ise magnetleri çubukların arkasına yapıştırmak oluyor.Çıktı alınan sitede de ayrıntılı video var.
Gelelim Balca cephesine.Önce gelişigüzel yapıştırdı çubukları mıknatıslı tahtamıza.Sonra benim önce tavşanın kulağını bulalım,şimdi gözler gibi yönlendirmelerimle doğru yolu buldu.Farklı resimlerle,birçok yönden faydalı bu etkinliği devam ettireceğiz

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

 • Yanıtla gamze tatar 4 Temmuz 2013 at 15:59

  Duygucum yine harikasın ! çok ama çok beğendim !

 • Yanıtla nihal baysal koçer 6 Temmuz 2013 at 20:27

  Çok güzel bir etkinlik olmuş. Elinize sağlık .Çok güzel etkinlikleriniz var. Bloğunuza üye olmak için takip linki aradım ama bulamadım. Nasıl üye olabilirim? Siz yayın yaptıkça mailime yada bloğuma otamatik olarak bildirim gelmesi için.
  iyi çalışmalar..: )

 • Yanıtla duygu ayas özdamarlar 13 Temmuz 2013 at 02:21

  Gamzecim teşekkürler:)
  Nihal hanım ben biraz teknoloji özürlü olarak bilemiyorum bazı ayrıntıları :)ama bilen birine sorup öğreneceğim ,böyle bir anne bizi takip ederse pek mutlu oluruz:)

 • YANITLA