AYLIK GELİŞİM

25 AYLIĞIZ

Bu aya Balca ve şarkıları damgasını vurdu.İngilizce,türkçe ve uydurduğu şarkılarla repertuvarını baya bir genişletti Balca hanım.İlk açılışı Denizde dalga,hoş geldin abla,eteğini kaldır ,rahat otur Balca dizeleriyle yapıp,Bir gün bir gün bir çocuk eve de gelmiş kimse yok ,açmış bakmış dolabı şekerde sanmış ilacı isimli şarkıyla programına devam etti.Şarkılarla bir ,temaya uygun hareketleri de yapmayı ihmal etmedi Balca hanım.Örneğin sakın sizde yapmayın derken ,işaret parmağını gözümüze sokarak gereken uyarıyı yaptı,ya da kıvrım kıvrım kıvranmış derken bir kıvrandı ki görmelisiniz.

Gelelim ingilizce repertuvarımıza ..Wheels on the bus isimli şarkı da ,korna çalıp,aşağı yukarı oturup kalkıp,bebek gibi ağlayıp gösterisine renk kattı.Birde özellikle all through the town derken yaptığı uzatma, detone ama telaffuz açısından oldukça başarılıydı…Bunun dışında twinkle twinkle little star ve happy birthday diğer şarkılarımız.

Slow bir şeyler isterseniz ninni hizmetimiz var ,yok biz hareketlenelim derseniz damat halayı şovu ile Balca karşınızda yine..

Şarkı dışında bir de uyarı mekanizması devreye girdi.Örneğin ben işe giderken arabalara dikkat et ,yavaş yürü gibi nutuklarla beni yolcu ediyor.Arada anne -çocuk yer değiştiriyoruz;)

Yani anlayacağınız şarkılar ,türküler eller havada bitirdik biz bu ayı:)

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

 • Yanıtla Ferdane çimen 13 Eylül 2013 at 12:37

  Oyyy ben senin o dillerini yerimmm guzelll annenin baldan tatli guzelll kuzusu yagmur teyzesinin birtanesii bravooo kocaman bir alkis benim balimaaa

 • Yanıtla Nagihan Demetoğlu 13 Eylül 2013 at 22:09

  Allahım bu nasıl bir şirinlik yaa… İzmir kızı hem güzel hem dilli hem becerikli 🙂 maaşallah sana en kocamanından.. anne-çok rol dönüşümü bizde fazlasıyla var. artık anneyi beğenmemeler bile başladı:P onu giyme, öyle toplama saçlarını anneeee :)))

 • Yanıtla duygu ayas özdamarlar 15 Eylül 2013 at 01:27

  Yağmurum repertuvarımız tanıdık gelse gerek;)
  Nagihan'cım bir sene sonra halimiz ne olacak bilemiyorum bu cadı fıstıklarla;)

 • YANITLA