GEZMELERİMİZ, TİYATROLAR

TOMBUL PRENSES VE ÜÇ SISKA ADAM

Facebook ‘ta ekli olduğum İzmir çocuk ve aile etkinlikleri isimli grup sayesinde İzmir Sanat’taki çocuk tiyatrosundan haberdar oldum .Malum kışın zaten baya az olan çocuk tiyatrosunu yazın bulmak daha da zor.Gerçekten İzmir’in bu yönden büyük şehir olmasına karşılık çok şanssız olduğunu düşünüyorum .Devlet tiyatrosuna ait Karşıyaka sahnesi kapandı .Konak sahnesindeki çocuk oyunları ise hafta içi ve sabahtandı hep bu kış.Devlet opera balesinin de bu seneki oyunları genelde hafta içiydi ve anca arada bir özel tiyatrolara gittik  ama kesinlikle devlet tiyatrolarındaki profesyonellik bir başka ;)Umarım azaltmak yerine sahne ve oyunları çoğaltırlar….

Neyse gelelim bugün ki oyuna.Aslında çocuk tiyatrosunda iyiye kötüye bakmıyorum çünkü Balca’ya mutlaka bir katkısı oluyor.En basiti zamanla artık tiyatroda konuşmamayı ,selam verildiğinde alkışlamayı ve başta yarım saat dururken sonuna kadar izlemeyi ve oyuncularla fotoğraf çekilmeyi öğrendi:)Tombul prenses ve üç sıska adam dekor açısından  oldukça vasattı ve ben biraz sıkıldım.Devamlı yemek yiyen bir prenses ve yine obur üvey annenin prensesi öldürtmek için yaptığı oyunlar üzerineydi.Oyunun sonunda kraliçe yemek yemekten çatlıyor ,prenses prensini bulup evleniyor ve çatlamaktan korkup zayıflıyordu:)Balca keyifle sonuna kadar izledi ,önemli olan da bu sanırım .Ayrıca ben de çıkışta çok tatlı annelerle tanışma fırsatı buldum daha ne olsun yani:)

Balca sayesinde İzmir de yıllarca yaşayıp bilmediğim kültür sanat yerlerini de öğreniyorum .İzmir sanatta bunlardan biri oldu.Bundan sonra internet sitelerinden takip edeceğim çocuk oyunlarını ayrıca biletlerde 1 tl idi.İzmir deyseniz arada mutlaka bakın derim .Bizi bilgilendiren tatlı anne Didem Hanıma ‘da tekrar teşekkürler;)

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

  • Yanıtla Didem 13 Ağustos 2014 at 21:27

    Duygu hanım sizi ve güzeller güzeli Balcayı tanımış olduğuma çok sevindim.. Evet bende aynı düşünceler içerisindeyim tespitlerinize kesinlikle katılıyorum.Tiyatro aşığı oğlumla birlikte geçtiğimiz yıllarda bir çok gösteri izledik..Devlet tiyatrolarındaki profesyonellik ve tad bir kez alındımı başka yerde bulunamıyor. 23 Nisan dönemlerinde ise Çizmeli Kedi Müzikal tiyatrosu na hayran kalmıştık.. Müthiş profesyoneldi eğer fırsat olur tekrarı olursa mutlaka izlemenizi öneririm.. Bundan sonra tiyatrolar sıkı takibimizde.. 😉 Grubumuza da katılmış olmanızdan büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm etkinlik sever İzmirli annelerimizi de ailemize bekliyoruz..

  • Yanıtla duygubalca 14 Ağustos 2014 at 01:48

    Ben de ve Balca da sizi tanımaktan çok mutlu olduk.Yine sayenizde birçok güzel etkinlikte buluşacağımızı umuyorum .Gerçekten iyi ki gruba kabul ettiniz beni bir çok şeyden haberdar oldum sayenizde emeğinize ilginize sağlık .Çizmeli kedi de not alındı tekrar olursa kaçırmayacağız;)

  • YANITLA