GEZMELERİMİZ, TİYATROLAR

NEŞELİ KAMPÇILAR -KONAK DEVLET TİYATROSU

Daha önce gittiğimiz oyunlarda en çok Karşıyaka Belediyesi’nin ve İZDOB’un oyunlarını beğendiğimi söylemiştim ama bu hafta İzmir  Devlet Tiyatrosunun bir oyununa  gittik ki ,bu oyunları da bu kadar geç fark etmiş olduğuma üzüldüm. Akm ve Sabancı Kültür Merkezi arasında kalan ayrı bir sahne varmış ve benim hiç orası da dikkatimi çekmemiş.Diyorum ya Balca ile İzmir’i ve kültürel faaliyetleri baştan keşfeder oldum. 

Oyunun adı Neşeli Kampçılar idi.Zaten daha içeri girer girmez sahne bizi büyüledi.Oyun başlamadan Balca baya bir sahneyi inceleyip sorularını sordu.Oyun müzikleriyle ve oyuncularıyla da en az sahnesi kadar çocukların dikkatini sürekli tuttu. Ayrıca gayet yaşlarına uygun bir anlatımla hayvan sevgisi konusunu işledi.Avcıların hayvanları vurmaya çalışması ama buna rağmen hayvanların ona yardım etmelerini anlattı ve bir de yıldız vardı oyunun içinde insanlar ,çevreyi koruyunca parlayan ,çevreye ,hayvanlara zarar verince ışıklarını söndüren …İşte o ayrıntı da büyüledi minik izleyicileri.
 Biletleri ve programları buradan takip edebilirsiniz.Zaten biletler satışa sunulduğu gün bitiyor o yüzden çabuk davranmakta fayda var;)
Bir de oyun sonrası çok sevdiğimiz anneler ve miniklerle oturma fırsatımız olunca değmeyin keyfimize:)

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

YANITLA