KİTAPLARIMIZ

TÜYAP-KİTAP FUARI

Bu sene yine Balca ile beraber gittik Tüyap kitap fuarına .Kendi de kitaplara bakıp seçsin istiyorum zaten en çok kazandırmak istediğim şey de okuma sevgisi .Umarım ağacı yaşken eğilir 🙂 Gerçi fuarın ilk günü olunca Balca ile zor oldu biraz ,bir yandan Balca’yı takip etmek ,bir yandan kitaplara bakmak beni sersemletti.

Zaten listemi yapıp gitmiştim ama bazılarına bakamadım bile .Bir de listemde en çok kitabın olduğu iki yayın evi Kırçiçeği (Oliver ,Sevgi Çiçeği ..)ve 1001 çiçek fuarda yoktu.O biraz hayal kırıklığı oldu.

Balca ile fırsat bulup bakıp alabildiklerimi fikir olması için paylaşıyorum.Daha çoğunu okuyamadık ama bunlar hep kitap konusunda fikirlerine güvendiğim kişilerin önerisi olunca düşünmeden aldım ,kısa bir göz atıştan sonra.En çok vakit geçirdiğim stant red house kidz yayınları oldu Leyla Fontenden öyküler serisi çok beğenilmişti bizde bu seriden İnatçı Kirpi Mina,Öfkeli Örümcek Rıza,Bilmiş Fare Tuna’yı aldık. Bir de güzel bir şiir kitabı istiyordum Balca’ya uygun ve Reçelli Şiirleri aldım.Sessiz kitabımız hiç olmadığı için Nerede Bu Fil ve Kağıttan Şehir’i aldım bununla ilgili deneyimlerimizi ayrıca yazarım..Bir de Sır Versem Saklar Mısın isimli kitabı özellikle anne ,babadan sır saklanmaması konusuna değindiği için aldım malum şu zamanda neler duyuyoruz:( Ve bu yayın evine ait diğer bir kaç kitabımızda şöyle.

İş Bankası Yayınları vazgeçilmezlerimizden .Balca bile bu standa gelince aa diyerek Zogi ,Süper Kurti ,Minik Balık ,Pırtık Tekir ,Mutlu Su Aygırı(bu kitaplar yoksa  kesinlikle öneririm)gibi dostlarını bulmanın sevincini yaşadı.Bizde olmayanlar arasından bir kaç seçim yapıp özellikle Tavşan Peter serisinden iki kitabı ve Fırtınalı Gece ile ,Yaramaz Penguen’in Maceralarını aldık.. İş bankasının üç boyutlu kitapları da bir harika biz de çiftlik evi ve afacanların ahşap evi  var baya bir oyun kuruluyor ve her yaşa hitap ediyor ..

Altın Yayınlarından ise yine çok adını duyduğum Nokta ve Mış Gibi kitaplarını aldık bir de hayvan sevgisini vurguladığı için Geçit isimli kitabı aldık. Nokta ise resim yapamadığını düşünen bir çocuk üzerine ,Balca’da bu ara çok resim yapıyor fakat arkadaşlarından biri kötü olmuş derse çok sorun ediyor bu kitabı bu yüzden de almak istedim..
Tabii ki Tübitak’a uğramadan olmazdı ,eksik olan kitapları tamamladık.1001 şey serisini Balca çok seviyor ,gerçekten de bir çok şey öğrendi bu seriden ve dikkat toplama açısından da oldukça güzel bu seri.Bir de biz Tübitak’ın çıkartma kitaplarını çok seviyoruz onlarda da eksik olanları aldık ,geçen gün gittiğimiz Tabiat varlıkları müzesinden sonra Kayaç ve Mineraller ilgi alanına girdi Balca’nın,çıkartmalarını da sevecektir.Yaz yaklaşınca iki kitabımızda Deniz Kıyısında oldu. 
Fon yayıncılık kendi sitesinden de baya indirimli satış yaptığı için bir çok kitap almıştık.Favorilerimiz de Elma Seven Keçi ve Pasaklı Kaz olmuştu.Fakat bu özel kalemi olan İngilizce ve Bilmece üzerine olan kitaplarından almamıştım.Bunları da fuar da inceleyip beğenerek aldım .Kalemi kitap üzerinde kullandığınız da doğru ve yanlış cevaba göre ışık yanıyor ve ses çıkarıyor .
Elma  yayınlarında ise Leo Lionni kitabını görünce almadan duramadım .Biz Pezzettino ve Yüz yüz’ü de çok seviyoruz yine bu yazarın kitaplarından .Gerçi Pezzettino sade anlatımıyla her çocuğun ilgisini çekmiyor ama biz çok seviyoruz.Bir de tavsiye üzerine Minik ve Benek ‘i aldık Elma yayınlarından.Bir diğer ziyaret ettiğimiz stant Kırmızı Kedi yayın evine aitti. Burada da Nobel ödüllü yazar Jose Saramago’nun kitaplarından Suların Sessizliği’ni aldık.Bu biraz  daha 5 yaş üstü gibi geldi bakalım Balca’ya okuyunca anlayacağım..
Dikkat geliştirme setlerinde benim favori kitabım ve Balca’nın da sıkılmadan yaptığı Adeda setleri.Fuardan da 4-5 yaş kitabını aldım.Ve kendime aldığım tek kitap ise Kidsnook sayesinde tanıdığım masal anlatıcısı Judith Liberman’ın masal terapisi kitabı oldu.Farklı bir kitap ,kullanma talimatında bir gün de okumamayı her güne bir masal ayırmayı öneriyor.Bende öyle yapıp bir masalla başladım 🙂

 Ayrıca Yapı Kredi Yayınlarında da bir çok kitabı bırakmak durumunda kaldım ,ödeme kuyruğunu görünce …Fakat bizde olanlar arasından Annemin Çantası ve Feridun Oral kitapları özellikle de Kırmızı Kanatlı Baykuş alınmalı derim…

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

  • Yanıtla Unknown 21 Ekim 2015 at 09:29

    Sizi yeni keşfettim ve cok memnun oldum bulduguma 🙂 Yazilariniz cok samimi kaleminize saglik. Bursada yaşıyorum yasam kocuyum ve anne baba koclugu yapiyorum.
    Kiziniz kac yaşında acaba? Benimde 2010lu ve 2014lu iki oglum var. Blogdan baska nerelerde yaziyorsunuz acaba?

  • Yanıtla duygubalca 23 Ekim 2015 at 22:27

    Çok teşekkürler güzel sözleriniz için hele ki mesleğinizden ötürü daha da mutlu oldum :)blog dışında başka bir yerde yazmıyorum ama instagramda duygubalca olarak daha fazla anlık paylaşım yapıyorum hatta sizinde ig adresiniz varsa bende zevkle takip ederim ..Kızım da 2011li ,sevgiler..

  • YANITLA