AKTİVİTE SETLERİ

OKUL ÖNCESİ GELİŞİM OYUNLARI SETİ

Nepman yayınlarına ait bu seti ben çok başarılı buldum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Dört farklı materyal ve kitapçıktan oluşan setin içeriği şöyle:

Geometri çubukları : Bu çubuklarla çocuktan kitapta gösterilen şekilleri yapması istenir .Fakat daha sonra hayalindeki şekilleri yapmasına fırsat verilerek üretkenliği de arttırılabilir.Şekiller sayesinde çocuklarda renk,boyut ,yön,geometri ve simetri algısı oluşabilecektir.
                                                             
Nepman küpleri:Bu küpler benim yaş grubumdakilere tetris oyununu hatırlatacaktır:) Bu küplerle de kitaptaki şekillerin yapması istenirken yer ,yön kavramını öğrenmelerine de yardımcı olunacaktır.
                                                                
Şifreli sayılar:Sayıları tanımaya yardımcı olan bu materyalde, çocuktan sayıları ,tabloda istediği gibi yerleştirmesi isteniyor.Sayfalar ilerledikçe dizimler ,alıştırmalar değişiyor.
   

                             

Keşif İpi:Bu oyun setin en üst seviyedeki materyali .(ben bile zorlanıyorum:) )El ve göz koordinasyonlarının gelişimine yardımcı bu materyalde ipi çocuk istenilen şekle sokmaya çalışmaktadır.Fazlasıyla ayrıntılara dikkat etmeyi gerektiren bu çalışma çocukların odaklanma süresini de uzatmaktadır.
                                         

Resimleri ters yüklemesem iyiydi ama bende sizin dikkat sürenizi arttırmış oldum 🙂

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

  • Yanıtla Nihal Baysal Koçer 31 Mayıs 2015 at 01:23

    Kuzum bu seti ilk kez gördüm. Nerden aldın. Harika bir set.

  • Yanıtla duygubalca 31 Mayıs 2015 at 01:38

    canım ,arkadaşım okullarına gelen yayınevinden getirtti bana ama internette de var satışı fakat ben mesela çok iyi bir fiyatla 90 a aldım yani sende ona göre bir kaç yerden bak:) ikimizde gece kuşuyuz bu arada:)

  • YANITLA