DOĞUM GÜNLERİMİZ

BALERİN PARTİ

Balca’m 4 yaşına yaklaşmaya başladıkça benim de içimdeki organizatör ruhu harekete geçmeye başladı.Bu sene Balca’nın baleye başlaması ve çok sevip hayatının odak noktasına haline getirmesiyle temamız kolaylıkla belli oldu.

Tema belli olunca internetten araştırmalara başladım ve en çok beğendiğim balerin şeklinde giydirilmiş bir masa oldu.Onun üzerine bende bir balerin gövdesi kestirmek için marangoz aradım fakat marangoz bunu lazer kesimle yaptırmam gerektiğini söyleyip beni başka bir yere yönlendirdi.İzmir’de olanlar için Çiğli’de Bay Kapak bizim lazer kesim işimizi yaptı ve çokta memnun kaldım.
Daha sonra misafirlere verilecek hediyeler için yine Süslü Püslü Şeker’in tatlı sahibesi Elif hanım harika fikirleriyle bana yardımcı oldu ve bu güzel balerin magnetleri hazırladı.

 Sadece magnetler değil anı kartlarını da tütüleriyle tam bir balerin olmuşlardı yine Elif hanım sayesinde.Aslında balerin ayakkabılı minik kavanozlarımız vardı fakat ben onları unutunca onlar sadece Balca’nın odasına dekor oldu 🙂 Elif hanım!a ulaşmak isteyenler buraya tık tık

Her sene vazgeçilmezim haline gelen kadehlerimizin kurdeleleri de Elif hanım tarafından pembe yapılıp ,etiketlenmişti.Bende süt ve kırmızı gıda boyası ile pembe yaptığım karışımla içlerini doldurdum.Aslında çilekli süt aldım ama o pembe çıkmayınca bu yola başvurdum.
Bu sene beze kule de yaptırmaya karar verdim ve araştırmalarım sonucunda Sweetland’ da karar kıldım.İyi ki de öyle yapmışım hem görüntüsü hem tadıyla kulemiz süperdi.

Pastamız ise yine vazgeçilmezim Gamze hanımdandı.Balerin ayakkabısı ve balerin figürlü pasta,tadı ve görüntüsü ile süperdi.

Sadece pasta değil birde cake poplarımız vardı ki pek sevimliydiler.Ellerinize sağlık tekrar 🙂

 Marshmellowlar da bu kavanozların içinde masada ki yerlerini aldılar.

 English Home’dan aldığım limonatalıklar ise vişne suyu ile masada yer buldular gerçi biraz şarap gibi göründüler ama 🙂

Bütün her şey Yağmur Bebek Zeynep hanımcığımın ellerinden son şeklini aldı ve masa bir balerine dönüştü.

 Diğer ayrıntılara gelince ..Benim okulda ki öğretmen arkadaşlarımla birlikte hazırladığım tütüleri bir ipe geçirip girişe astık.

Pinyatamız ise her zaman ki gibi Jou Jou ailesi tarafından hazırlanmıştı ve çocuklar için gecenin yıldızı olsa da benim parçalanma sırasında içim gitti 🙁 pek beğenmiştim balerin pinyatayı 🙂
Masaları ise Balca’nın resimlerinin olduğu amerikan servisler süsledi.Bunların baskısını ise Can dijitale yaptırdım.Bir de servislerin yanında yine okulda arkadaşlarımla yaptığımız balon giydirilip ,kurdelenmiş şişeler vardı,çokta sevimli görünüyorlardı.Marshmellowdan yapmaya çalıştığım balerinler de diğer bir masa süsümüz oldu.

                                     

Girişte tütülerin yanında bir balerinimiz daha vardı misafirleri karşılayan .Tabii bizde bu balerinle poz verdik:)

 Tam kapıda ise yine Yağmur bebek tarafından hazırlanan afişlerimiz vardı misafirlere hoş geldiniz diyen

Gelelim bize ;kıyafetlerimizi her zamanki terzimiz Azize abla’ya diktirdim ve kıyafetlerimiz kadar dikkat çeken taçlarımızı instagramdan linatasarım atölyesine yaptırdım .  Saçlarımız da örgülüydü bu sene  ama itiraf ediyorum Balca’nın yanında ben pek bir sönük kaldım 🙂

  Babamız ise makus kaderini yaşayarak gömlekte ki renk uyumuyla bize eşlik etti.

  Arkadaş sayımız arttığı için bu sene pamuk prenses ablasıyla daha keyifli vakit geçirdi Balca.

                                     

Süs püs bir yana gecenin en güzel tarafı bu son karelerde ..Sevdiklerimizle bir arada olmak…Nice mutlu senelere güzel kızım…

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

 • Yanıtla Nihal Baysal Koçer 6 Temmuz 2015 at 10:53

  canım harika bir parti olmuş. Harika ötesi kıyafetler hazırlıklar. Enfes bir parti. masallah ikinizede

 • Yanıtla Jou Jou 22 Temmuz 2015 at 16:59

  Nice güzel yaşlara… Her zamanki gibi çok güzel görünüyor her şey… Çorbada tuzumuz olduğu için çok mutluyum… 🙂

 • Yanıtla duygubalca 1 Ağustos 2015 at 03:27

  Güzel enerjinizle her sene yanımızdaydınız ,nice güzel yıllara sizlerle inşallah..Tekrar çok teşekkürler..

 • Yanıtla duygubalca 1 Ağustos 2015 at 03:27

  Çok sağol canımm

 • YANITLA