AKTİVİTE SETLERİ, OYUNCAKLARIMIZ

ZEKARE 4-6

Biz dikkat setlerine bambino yupla başladık ve Mayıs gibi bu setimiz bitince geçen sene aldığım fakat kontrol kutusu rakamlardan oluştuğu için biraz karmaşık geldiğinden ,bekletmeye aldığım Zekareye ‘de Haziran ayı itibari ile başladık. Çok başarılı bulduğum ve Balca’nın da çok keyif aldığı bu setten bahsetmek istedim. Gerçi bir çok blogda da indirim kodu bile alarak,Zekare ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz .

12 taşlı  bir kontrol panelinden ve 11 kitaptan oluşuyor bu set.Oyundaki her soru cevaplandırıldıktan sonra kontrol paneli kapatılıp oluşan şekil kontrol ediliyor ve hata olup olmadığı anlaşılıyor.g Örneğin görsel tamamlama kitabında şekil eşleştirme ,eksik parçayı tamamlama ,farklı renk ama aynı şekilleri bulma alıştırmaları var.

Hesap oyunları kitabında toplama,çıkarma ,çarpma alıştırmaları var.Şekil hafızası kitabında ise siyah-beyaz ve oldukça karışık şekilleri eşleştirme ,fark bulma alıştırmaları var. Görsel tanıma kitabında ise bütün resimdeki parçaları bulma ,ilişki kurma alıştırmaları var.

Farklı alıştırmalar sayesinde sınıflama ,sıralandırma,analitik düşünme ,algılama ,ilişkilendirme ,parça -bütün ilişkisi kurma ,şekil -zemin algısı ,problem çözme gibi bir çok beceri kazanımı sağlıyor . Tabii bir de özellikle küçük yaşta dikkat süresi az olan miniklerin daha uzun süre odaklanmasına da baya yardımcı oluyor.İncelemenizi tavsiye ederim..

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

 • Yanıtla Ali T. 9 Ocak 2016 at 14:47

  http://www.cocukrehberi.net/kategori/egitim-setleri/zekare
  indirim kodu "ali2015"
  http://www.kontrolyayincilik.com/index.php?do=product adresinden yaşınıza uygun urunu sectikten sonra odeme ekraninda ali2015 indirim kodunu ilgili alana girerek %30 indirimli alabilirsiniz.

 • Yanıtla duygubalca 9 Ocak 2016 at 23:54

  çok teşekkürler

 • Yanıtla Ali T. 27 Ocak 2016 at 15:15

  Rica ederim. Bizde çok teşekkür ederiz. Başarılar dilerim.

 • YANITLA