GEZMELERİMİZ, MEKANLAR

ÇAM EVLERİ -YİĞİTLER KÖYÜ-KEMALPAŞA

Hafta içi günlerde yeterince avm ,trafik ,kalabalığa maruz kalınca ve tabii Balca’yı doğaya ve temiz havaya doyurabilmek için ,pazar günleri şehirden uzak yerleri keşfetmeye çalışıyoruz.Hatta bu yazıyı okuyanların önerisi de olursa sevinirim .Çam evleri de bize  Balca’mın çok sevdiğimiz okul müdürü tarafından önerildi ve memnun kalınca bende  sizlere önermek istedim.

Burası Kemalpaşa ,Yiğitler köyüne bağlı bir yer.Kemalpaşa’dan sonra da baya bir yol gidiyorsunuz ama bol yeşillik dolu bu yol da gitmekten de keyif alıyorsunuz .Hatta biz bolca fotoğraf molası da verdik bu güzel manzarayı kaçırmamak için.

                                           

Çam evleri aslında ilkbahar da çok daha keyifli olacak bir yer ,kışın fazlasıyla serin olduğu için içerde oturmak zorunda kaldık..Gerçi orda da odun sobası ile ısınmanın keyfine vardık ve Balca’da klima ,kalorifer dışında bir ısıtıcıyla da tanışmış oldu:)

Bu arada güveçte menemen ve sucuklu yumurta mutlaka tadına bakılması gerekenlerden.

Kahvaltı faslı bittikten sonra ,soğuk havaya rağmen temiz havanın tadını çıkardık. Tabii Balca’nın ilk ilgisini çeken lastikten salıncak oldu.Sonrasında da yapraklarla oynayıp,büyüteci ile incelemeler yaptı. Çam evlerinde ahşap evler de var fakat yatılı kalınıyor mu bilmiyorum gerçi kalınsa da ,ahşap evde uyuyamayan ben için çok cazip görünmedi.

 

Temiz hava ve bol gıdaya doyduktan sonra bir kere de ilkbaharda gelmek üzere dönüş yoluna geçtik

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

YANITLA