MEKANLAR

DENİZ ATI-MONKEY PARK

Çocuklu mekan önerilerinde adını duyduğum yerlerden biri de bir tatil köyü ve kamping alanı olan Deniz Atı içindeki monkey park idi. Monkey park  tırmanma ,ipten yürüme ,lastik içinden geçme,tahtalardan yürüme gibi farklı kulvarların olduğu bir macera parkı .

Minikler ve yetişkinler için iki ayrı parkur var.Fakat minikler için olan parkur en az yedi yaş sınırını gerektiriyor bence.Balca gider gitmez ben denemek istemiyorum dedi özellikle yetişkinler için olan parkuru görünce korkmaması mümkün değildi ki oradaki görevli de tehlike riski yok ama çocuğu korkutarak travmaya neden olabiliriz dedi.Yani bu park için Balca’nın biraz daha zamanı var .Fakat hem korkup hem merak edince görevlinin yardımıyla parkuru biraz olsun deneme şansı oldu.Bu arada parkurun son aşamasında bir halatla tırmandığınız yükseklikten sahile iniyorsunuz.Çok zevkli ve bol adrenalinli bu bölüm ben de bile deneme hissi uyandırdı ama Balca’nın yanında yapamadım ..Çünkü eminim o aşağıda arkamdan ağlar dururdu ama aklımda arkadaşlarımla gidip ,yetişkin parkurunu denemek var .

Heyecanı seviyorsanız kendiniz için bile gitmenizi öneririm.Ayrıca deniz atı da yeşilliğe ,temiz havaya doyabileceğiniz oldukça güzel bir yer. Gidilebilecek yerler listesine eklenebilir bence…

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 YORUM

  • Yanıtla kerem 17 Ağustos 2016 at 10:38

    süper

  • YANITLA