KİTAPLARIMIZ

TÜYAP KİTAP FUARI ÖNERİLERİ

İnternet üzerinden  bir çok kitabı daha indirimli alabildiğim için bu açıdan kitap fuarı özelliğini yitirse de ,kitaplara dokunup ,bakarak seçmek ,yayın evlerinden fikirler almak ,bilmediğim yazarları, kitapları keşfetmek için  kitap fuarları harika bir fırsat.

Bu sene de elimde bir liste ve aklımdaki önerilerle Tüyap kitap fuarındaydım gerçi okul nedeniyle Balcasız gittim bu sefer. 
İlk ziyaretim odtü yayıncılığa oldu.5 yaş grubu için hem bir masal seti hazırlamışlardı hem de felsefeye giriş niteliği taşıyan ayrı bir set.Ben felsefe ile ilgili olan Pikolo ile felsefe öğreniyorum  setini seçtim.Çocukların olumsuz davranışlarını farklı bir bakış açısıyla ,felsefik bir yönden de anlatan kitapları okuması çok keyifli. Odtü yayınlarından aldığım bir diğer kitap ise Satranç boyama kitabı oldu .Balca satranç taşlarının adını ve hareketlerini biraz olsa da öğrenmeye başladığı için bu kitabı da pekiştireç olarak aldım.Satrancı sevdirmek adına güzel bir kitap.
                                                    
Daha sonra ise  İş bankası yayınlarından çıkartmalarla klasik müzik kitabını aldım.Okul ve bale  ile birlikte klasik müziğe ilgisi ve bilgisi arttığı için bu kitapta hoşuna gitti Balca’nın.Zaten çocuklar için klasik müzik ile ilgili kaynak çok fazla olmadığından öneririm bu çıkartma setini .İş bankası yayınlarından aldığım diğer bir kitap ise tekerlemeli öyküler -yavru köpek çomar ve kurbağa çopar oldu.Bu kitabı da tekerlemelerle anlatılan hikayesinden ötürü tercih ettim ,hiç tekerlemeli kitabımız yoktu ,okuması oldukça keyifli. Bu kitap yine favori yazarlarımızdan Axel  Scheffler’ ın idi,Julia Donaldson ve Axel Scheffer’ın  birlikte olduğu İyi yürekli dev memo da aldıklarımdandı.En büyük favorimiz bu ikili 🙂

Yine öneri üzerine keşfettiğim ve çok sevdiğimiz bir yazarın kitaplarından aldım Behiç Ak.Aslında özellikle 7 yaş üstü için çok daha fazla kitabı var bu yazarın ama 5 yaşa hitap eden kitapları da buldukça alıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Bu sefer bulabildiklerim bilyeler ve yüksek tansiyonlu çınar ağacı oldu.
                                             
Diğer bir kitap ise yapı kredi yayınlarından ”Anais çok kızgın” oldu .Aynı Anais gibi Balca’da arada bir, çok kızgın olduğu için bir dinleyici olarak Anais’e tepkisini merak ederek aldım bu kitabı.Hoş gerçi Anais’in yaptıklarının çok kötü olduğunu söyledi ama hiç üstüne alınmadı 🙂  Yky’ dan aldığım diğer bir kitapta kırmızı kuş .Hikayenin anlatımı kadar anlatmak istediği konuda çok güzel .Bakış açımızı değiştirerek olayları çok daha farklı ve güzel pencerelerden görebileceğimizi gösteriyor.
Yine  Yky ‘dan Nasıl Başlar  alıp çok sevdiğimiz kitaplardan oldu.Bizli cümleler kuruyorum hep çünkü çocuk kitaplarını okurken en az Balca kadar zevk alıyorum bende. Bu kitapta her şeyin bir başlangıç şekli  ve nedeni olduğu gibi sonu da olduğunu  öyle basit ve etkileyici bir şekilde hikayeleştirmiş ki , bence kütüphanede bulunması gerekenlerden.
                                             
Kırmızı kedi yayınlarından ise tavsiye üzerine Tilda Elma Çekirdeği- iyi ki geldin isimli kitabı aldım .Aslında bu da seri kitaplardan,Tilda’nın hikayelerini anlatıyor.Serinin diğer kitapları da alınabilir.Tilda’nın kapısının önünde bulduğu bir  yumurtayı sahiplenip ,içinden ne çıkacağını bilmeden sevgiyle bakmasını anlatan sıcacık hikayelerden.

Erdem yayınlarının ise değerler eğitimi serisinden daha önce aldığım kitapları beğendiğim için bu seferde Islak Pati ve Sevgiyi Görmek isimli kitapları aldım.Bu seri de her kitapta ayrı bir değerin üstünde durarak bunu hikayenin içine çok güzel yerleştiriyor.

Fotoğraf yerleştirmekte yine çok başarılı olmasam da ,kitaplarımız fikir olmuştur umarım …

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HENÜZ YORUM YAPAN YOLMAMIŞ

YANITLA