IMG_1036-255B1-255D
DOĞUM GÜNLERİMİZ

ATLI KARINCA DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

Bu sene geçen senelerden farklı olarak Balca okul arkadaşları ile kutlama yapmak isteyince doğum günü partisi de biraz erken tarihe çekilmek zorunda kaldı. Tema belirleyerek başladığımız hazırlıklarda Balca Elsa tercihi yapmıştı neyse ki daha sonra geceleri uyumak için kullandığı atlı karınca müzik kutusu sayesinde tema da değişikliğe gitmeyi kabul etti.

Atlı karınca temadan yola çıkarak önce miniklere vereceğimiz hediyeleri hazırladım.İnternetteki araştırmalarım sonucunda hediye denizi isimli siteden minyatür atlı karınca siparişi verip daha sonra da onları küçük paketlere yerleştirdim.İkinci hediye ise doğum gününde en büyük emeği olan Ahu teyzemiz sayesinde hazırlandı.Ben atlı karınca kalıbını sipariş ettim Ahu da bu kalıptan rengarenk kokulu taşlar hazırladı ve sonra öğrencilerimle kurdelelerini takıp ,minikler için hazır hale getirdik .Bu hediyeleri koyacağımız poşetler de Ahucuğum(ne kadar teşekkür etsem az) sayesinde hazır oldu.Örnek kalıplardan çizim yapıp ,sonra katlayıp yapıştırdığımız poşetler de hazırdı ve üstlerine de atlı karınca fotolarını yerleştirdik.
                   

Anı kartlarımız ,kurdelelerimiz ve popcorn paketlerimizde temamıza uygun olarak yine Süslü Püslü Şeker ‘den idi.
           

                                       
Masamızın hazırlığı ise tam istediğim şekilde Yağmur Bebek tarafından yapılmıştı. Her zamanki gibi istediğimden çok daha fazlasını yapmışlardı.
 
                                                                           
           
                                                                                                                                                      
Pasta ise yine  Gamze Hanım’a aitti ve pastadan çok bir biblo gibiydi . Sadece pasta değil beze kulemiz de çok şık ve lezzetli olmuştu Gamze hanım sayesinde.


Çocukların oturması için ise yer masası hazırladım .Okulda bulduğumuz tahtaların altına yerleştirdiğimiz kasalarla masalarda hazırdı .Yani yine okul arkadaşlarımın ve öğrencilerimin de çok emeği vardı hazırlıklarda.
                                      

Bir de okul arkadaşları için  hepsinin ve tabii ki öğretmenlerinin de  fotoğraflarının bulunduğu ,başında da atlı karınca fotosu olan bir akordeon davetiye hazırladım.Miniklerin sonrasında bu davetiyeyi arkadaşlarını görmek için odalarına astığını öğrenince çok mutlu oldum.Benim de amacım onlara küçük bir anı olabilmesiydi.

Doğum günümüzü en eğlenceli hale getiren kişi hatta günün yıldızı ise Vef Vef Palyaço idi.İşi iyi yapan insanlar her zaman farklarını ortaya koyuyor.Çocuklarla nasıl iletişime geçeceğini iyi bilen ,onların dilinden böyle güzel anlayan bir insan az bulunur gerçekten.İki saat boyunca bütün minikler gülerek ve ilgiyle Vef Vef  i izlediler.

Balca’mın doğum günü kıyafetini ise Melis Kaptanoğlu Designs  dikti.Instagram ‘dan ulaşmıştım kendilerine hiç görüşmeden ,telefonla verdiğim ölçülerle tam istediğim gibi bir elbise yaptılar.Benim içinde Balca’mın elbisesinde ki atlı karınca figüründen hazırladılar.Böylelikle ona uyum sağlamış oldum .Fotoğrafların çekimi ise doğum gününden bir hafta önce eşim  tarafından yapıldı ,kendisi hobi olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlayınca bu en çok bizim işimize yaradı.

Bunca hazırlık işte bu mutluluğu ,bu gülücükleri görmek içindi.Nice senelerin olsun bal kızımmm…..

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 YORUM

  • Yanıtla istanbul doğum günü kutlaması 5 Nisan 2017 at 15:18

    büyük bir hayranlıkla okudum makaleyi.. görseller de çok iyi olmuş. Allah acısını göstermesin.. Neşeli, sağlıklı ve huzur dolu seneleriniz olsun inşallah..

    • Yanıtla Editör 12 Nisan 2017 at 21:36

      Çok çok teşekkürler …Allah kimseye evlat acısı göstermesin …

    YANITLA