img_56931
Genel

BİLİMSEV -ÇOCUKLA GİDİLECEK MEKANLAR

Bilim , Sanat Eğitim Vadisi olan Bilimsev Urla ,Ovacık Köyünde bulunmakta.Oldukça geniş bir alana kurulmuş bu vadi ,çocuklar için düşünülmüş harika bir yer ve bu yerin sadece bir şahsa ait olduğunu öğrenince ,yatırımlarını çocuklara harcayan insanlara bir kez daha hayranlığım arttı.

Bu vadide hafta sonları belirli saat aralıkları ile atölyeler düzenleniyor.Çocuğunuzun yaş grubuna göre size uygun olan aktiviteyi seçebiliyorsunuz.Bir atölye fiyatı 40 tl ,2 atölye 70 ,3 atölye ise 90 tl. Atölyeler ve vadi ile ilgili bilgileri http://www.bilimsev.com/ dan öğrenebilirsiniz.Vadi de o kadar çok gezilecek alan olunca biz Balca için sadece bir atölye seçtik.Fosil bulma ,hücre inceleme ,cupcake yapımı ,gök taşı toplama gibi bir çok farklı ve güzel aktivite var . Balca için gök taşı toplama atölyesini seçtik .Önce bilim alanında evren ile ilgili bilgiler almışlar ve yıldız kayması diye bir şey olmadığını ,onlarında birer gök taşı olduğunu öğrenmişler.Daha sonra ise toprakta bile gök taşı olduğu için ,ellerinde mıknatıslarla gök taşı toplamışlar.Bu kısımları biz Balca’dan öğrendik çünkü anne ve babalar atölyelere katılamıyor bu sırada sizde bol temiz hava eşliğinde çay ,kahve keyfi yapabiliyorsunuz.

img_56751

Bilim alanında ücretsiz olarak katıldığımız bilim şovda çok eğlenceliydi.Deneyler çocukların oldukça ilgisini çekti.

img_56671

Tarım alanında maket ineklerden süt sağıp , doğal yaşam hakkında bilgi alıyor minikler.

img_56551

Fosil alanındaki dev dinozor iskeleti özellikle dinozor sever çocuklar için bir harika.Kazı alanında da kumlar içinden yine bir dinozor iskeleti çıkarıyorlar.

img_56811

Vadi içerisinde at,tavşan ,ördek,kaplumbağa  sevebileceğiniz alanlar var.

img_57111

Yine vadi de birbirinden değişik parklar var .Çocuklar isterse survivor parkuru gibi hazırlanmış parkta ,isterse korsan gemili parkta , isterse denge ağırlıklı oyuncakların olduğu parkta oynayabilirler.

img_57041

Vee Balcanın en sevdiği  kısım masal evler oldu.Çocuklar pamuk prenses ve yedi cüceler  ile Hansel ve Gratele ait evleri sadece dışarıdan görebilse de ,Pinokyonun evine çıkıp kuklası ile oynayabiliyor ve diğer bir pembe masal evde de  istedikleri gibi oynayabiliyorlar.

img_57021                                                     img_56931 img_56981

Biz restoran kısmında gözleme yedik ve lezzetli bulduk ,çalışanları kahvaltının da bahçedeki taze ürünlerle hazırlandığını söylediler ,bir de yan masalara giden fajita da lezzetli görünüyordu. Yani restoranın yemeklerini de deneyebilirsiniz.

Kısacası bu vadi sabahtan gelip akşama kadar sıkılmadan çocuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz harika  bir alan.İzmirli ailelere tavsiyemdir.

 

ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 YORUM

  • Yanıtla Ziggy 16 Ocak 2017 at 00:35

    Lee, I recently read both your memoirs and was very moved and impressed. You portray your family with such honest, delicacy, and geyeorsitn.

  • YANITLA